Ortaokul dersleri zümre toplantı tutanklarını sitemizin dosya indirme bölümünden indirebilirsiniz. Buraya linklerini ekleyeceğimiz ortaokul zümre toplantı örneklerini dosya indirme bölümümüzden indirebilirsiniz

2017-2018 ortaokul zümrelerinin tamamı

Dosyalar:
(0 oy)

2017-2018 ortaokul İngilzce dersi yıl sonu zümre toplantı tutanağı örneği. Sene sonu İngilizce dersi öğretmenleri zümre toplantı tutanağı indir.

…………………………. ORTAOKULU 2017-2018 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI İKİNCİ DÖNEM SONU İNGİLİZCE DERSİ ZÜMRE ÖĞRETMENLER TOPLANTI TUTANAĞIDIR.

TOPLANTI NO : 3
TOPLANTI TARİHİ :08. 06. 2018

TOPLANTI YERİ :ÖĞRETMENLER ODASI
TOPLANTI SAATİ :13:00

08-Haziran 2018 tarihinde saat 13 :00'da İngilizce dersi öğretmeni …………….. ve …………….. okul Müdür Yardımcısı ………….. 'ın başkanlığında aşağıdaki gündem maddelerini görüşmek üzere toplanmışlardır.

GÜNDEM MADDELERİ:
1-Açılış.
2-Yıl sonu başarı değerlendirilmesinin yapılması .
3-Derslerin nasıl işlendiği hakkında bilgi alış verişinin yapılması ve öneriler. 
4-İngilizce dersinin sevdirilmesi ve başarının artırılması için alınan önlemler üzerinde görüş bildirilmesi.
5-Sınıf ve kulüp rehberlik çalışmalarıyla ilgili bilgi alış verişinin yapılması ve sene sonu raporlarının hazırlanıp idareye teslimi.
6-Yazılı kağıtları ,cevap anahtarı , not defterlerinin ve ders kesim raporlarının okul idaresine tesliminin yapılması.
7-Dilek ve temenniler.
8-Kapanış.GÜNDEMİN ELE ALINMASI:

1- Okul Müdür Yardımcısı .................. İngilizce dersi ikinci dönem sonu zümre öğretmenler toplantısına başkanlık yaptı . Gündem maddelerini okundu ve toplantıya geçildi.

2- Okul Müdür Yardımcısı ..................,yıl sonu başarı değerlendirilmesinin yapılmasını İngilizce öğretmeni .................. ' dan istedi .
İngilizce öğretmeni .................., her iki döneme ait değerlendirmeyi yaptı. 5.sınıflarda İngilizce dersi başarısız olan öğrencinin olmadığını belirti .Fakat 6.7ve 8. Sınıflarda İngilizce dersi başarısız olan,sınıf tekrarı yapan öğrencinin olmadığını belirtti. İngilizce ders programının tüm sınıflarda zamanında bitirildiğini söyledi.

Tarih 2018-05-26
Dosya Boyutu 14.13 KB
İndirin 145

(0 oy)

2017-2018 ortaokul beden eğitimi dersi yıl sonu zümre toplantı tutanağı

……………….. ORTAOKULU 2017-2018 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI BEDEN EĞİTİMİ DERSİ

YIL SONU ZÜMRE ÖĞRETMENLERİ TOPLANTI TUTANAĞI


TOPLANTI YERİ : Spor Odası
TOPLANTI NO : 3
TOPLANTI TARİHİ : 08/06/2018
TOPLANTIYA KATILANLAR : ...................... (Okul Müdürü) 
ERAY ÖZ (Bed.Eğt.Öğrt.) ...................... (Bed.Eğt.Öğrt.)...................... (Ders Öğretmeni)

GÜNDEM
1 -Toplantının açılışı.
2 -2017-2018 Eğitim-Öğretim Yılı birinci ve ikinci dönem zümre toplantı tutanaklarının okunarak gözden geçirilmesi.
3 -Dilek ve temenniler, kapanış

GÜNDEM MADDELERİNİN GÖRÜŞÜLMESİ

1 -Beden Eğitimi zümre öğretmenleri toplantısı 08/06/2018 …………..günü saat 10.00’da Spor odasında Okul Müdürü ......................’nun başkanlığında yapıldı. Yazman üyeliğe Eray ÖZ seçildi.
2 -2017-2018 öğretim yılının birinci ve ikinci dönem zümre öğretmenler tutanakları okunarak gözden geçirildi ve değerlendirilmesi gereken konulara geçildi:
A- DERS PROGRAMLARI DEĞERLENDİRİLMESİ:
Eğitim ögretim yılında 5,6,7,8. sınıfların Beden Eğitimi ders programları yıllık planlarda oluşturduğumuz şekilde tam ve zamanında bitirilmiştir. Yıl içerisindeki resmi bayram görevlerinde sosyal ve kültürel faaliyetlerde görevli olduğumuz için aksayan konular diğer derslerde yoğunlaştırarak işlenmiş ve sınıflar arasındaki eğitim öğretim eşgüdümü titizlikle sürdürülmüştür.
B- MEVZUAT DEĞERLENDİRİLMESİ:
6. 7. 8. Sınıflarda Beden Eğitimi dersi 40 dk. olduğu için etkinliklerin uygulanmasında sıkıntı olmuştur. 5. sınıflarda süre kısmen yeterli olduğu için konuların aktarılmasında sıkıntı olmamıştır. 
Performans görevleri konusunda öğrenciler hazır ödev getirmemeleri, araştırmalar yapmaları, kendi yaratıcılıklarını kullanmaları konusunda teşvik edilmiştir. 
C- DERS ARAÇ GEREÇLERİ DEĞERLENDİRİLMESİ:
Beden eğitimi dersinde araç gereç bakımından sıkıntı yaşanmamıştır. Spor kulübü tarafından gerekli malzemeler temin edilmiştir. Dersler araç gereçlerle zenginleştirilerek uygulamaya ağırlık verilmiş ve dersler eğlenceli bir şekilde işlenmiştir. 
D- YÖNTEM VE TEKNİKLERİN DEĞERLENDİRİLMESİ:
Beden Eğitimi dersinin işlenmesi diğer derslere oranla yöntem ve teknik bakımından daha zengin olarak görüyoruz. Derslerimizi işlerken yapılacak işi etkinliği veya konuyu önce anlatarak sonra göstererek öğrencileri etkinliğin içerisine çektik. Uygulamaya uzun zaman vererek öğrencilerin yeterince konuyu kavramasını sağladık. Soğuk geçen günlerde öğrencilere teorik olarak bilgiler verdik ve branşlar hakkında sunular izleterek onların bilgilenmelerini sağladık.
E- FİZİKİ DURUMUN (EĞİTİM ORTAMLARI) DEĞERLENDİRİLMESİ:
Fiziki durum açısından okulumuz beden eğitimi dersleri açısından tam elverişli ve yeterli değildir. Kapalı bir spor salonunun olmaması sebebiyle eğitim öğretim büyük oranda okul bahçesinde gerçekleştirilmekte bu da hava koşullarındaki elverişsizlik, okul personelinin, misafirlerin, velilerin ve diğer öğrencilerin ders ortamını işgal etmesinden dolayı verimli ders işlenmesini engellemektedir.
F- ÖGRENCI BAŞARI DÜZEYİNİN DEĞERLENDİRİLMESİ:
Öğrenciler Beden Eğitimi dersinde başarılı fakat 6. 7. 8. sınıflarda Beden Eğitimi ders saatinin 40 dk olması konuların aktarılmasında sıkıntı yaratmaktadır. Yeterli zaman verilirse dersler daha eğlenceli ve etkili işlenecek böylece öğrenci başarısı daha da artacaktır. 
3- Dilek ve temenniler kısmında Okul Müdürü Sayın ......................; Sosyal faaliyetlerden biri olan Spor karşılaşmaları ve yarışmaların hem öğrencilerin gelişimlerine hem de okulumuzun tanıtımındaki yararlarını dile getirerek bu konuda Beden Eğitimi Öğretmenlerine teşekkür etti.
Başka söz alan olmadığı için Zümre toplantısı sona ermiştir.

Tarih 2018-05-30
Dosya Boyutu 42 KB
İndirin 41

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Joomla SEF URLs by Artio