GÖZ ÇEVRESİ ESTETİĞİ NASIL YAPILIR?

Çok
1 hafta 3 gün önce #3834 Yazan: nullsix
GÖZ ÇEVRESİ ESTETİĞİ NASIL YAPILIR?, nullsix tarafından oluşturuldu
GÖZ ÇEVRESİ ESTETİĞİ NASIL YAPILIR?CANLI VE TAZE BAKIŞLAR İÇİN

Mutluluğumuz, üzüntümüz ve günlük sıradan hayatımızda dahi yaptığımız ufak bir mimik hareketiyle birlikte günde milyonlarca kez göz çevremiz hareketleniyor. İnsanın yüzünde ilk dikkat çeken yerin göz olduğunu düşünürsek yaş ve çevresel faktörler nedeniyle deforme olan çöz çevresi, Temporal lift göz çevresi estetiği ile istenilen estetik görünüme kavuşur. Temporal lift; göz kapağı estetiği ameliyatının yanı sıra özellikle kaz ayakları ve göz çevresindeki yoğun doku sarkmalarında şakak bölgesinin cerrahi olarak gençleştirilmesi elde edilecek sonuçların kalıcılığı açısından önem taşır. Göz çevresi estetiği lazer, botoks ve dolgu uygulamaları; göz kapağı estetiğiyle birlikte ya da tek başına kullanılacak ameliyatsız estetik uygulamaları, hafif-orta göz çevresi deformiteleri kolayca düzeltebilme imkanına sahiptir. Botoks ile oluşacak mimik kırışıklıkları giderilirken, dolgu ve lazer ile gözaltı morluk tedavisi, kırışıklık ve çizgilerin açılması sağlanmış olur.NEDEN GÖZ ÇEVRESİ ESTETİĞİ YAPTIRILMALI?En hassas dokuya sahip olan göz çevresinin; güneş ışınları ve yaşlanmaya bağlı gelişen sorunlar nedeniyle deforme olmaması kaçınılmaz. Bu tür problemler yaşayan kişilere göz kapağı estetiği yapmak, onlara hayatlarını ve sosyal yaşantılarını tekrar kazandırmak anlamına gelir.HEM ESTETİK HEM SAĞLIKBütün bu sayılan problemler sadece estetik bir bakış için değil, aynı zamanda sağlık için de fayda sağlayan uygulamalar olmaktadır. Göz kapağındaki sarkmalar ya da gözaltı torbalanmasından kaynaklanan düşüklük sebebi hastalarda görme açısını bozmakla birlikte baş ağrısı gibi ikincil bir sağlık sorununu da tetikleyebilmektedir.

GÖZ ÇEVRESİ ESTETİĞİNDE EN ÇOK KARŞILŞILAN SORUNLARGöz çevresi estetiğinde en çok karşılaşılan sorunları ise göz kapağı düşüklüğü, kaş düşüklüğü, kaz ayakları, gözaltı torbaları, yanak ile gözaltı arasında çökme şeklinde sıralayabiliriz. Temporal lift göz çevresi estetiği ile bütün bu sorunlar giderilebilir ve istenilen taze bakışlara sahip olunabilir.

CERRAHİ İŞLEM SONRASI NORMAL YAŞAMA DÖNÜŞGöz çevresi estetiği dendiğinde ilgili bölge, kişinin talebine ve problemine göre pek çok estetik işlemi kapsar niteliktedir. Ayrıca yalnızca estetik amaçlı uygulamaları değil, tedavi amaçlı işlemleri de kapsamaktadır. Hastalar genellikle cerrahi işlemin ardından aynı gün evlerine gönderilir. İlk 2 gün bir miktar şişme ve morarma olabilir. Bunu azaltmak için erken dönemde mutlaka buz uygulaması yapılmalıdır. Hasta 3. gün televizyon izleyebilir, kitap okuyabilir, güneş gözlüğü takarak dışarı çıkabilir. Kısa bir sürenin ardından dikişler alınırken, hasta hayatına kaldığı yerden devam edebilir.Doç. Dr. Emre Hocaoğlu

Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi

www.emrehocaoglu.com

https://www.instagram.com/dremrehocaoglu/

https://www.facebook.com/docdremrehocaoglu/

Lütfen sohbete katılmak için Giriş .

REKLAM

Sayfa oluşturma süresi: 0.344 saniye
Geliştiren: Kunena Forum
Joomla SEF URLs by Artio