Saçınızın İhtiyacı Olan Ne Varsa

Daha
9 ay 1 hafta önce #1431 yazan merkur344
merkur344 konu oluşturdu: Saçınızın İhtiyacı Olan Ne Varsa
Saç bakımının püf noktalarından ilki, saçların daha canlı; ve parlak görülmesi için uygulanması gereken bir detay, ve bu uygulama sayesinde, saçlarda kepek oluşumunun da önüne geçildiğini belirtmemiz gerekmektedir. Yapılması gereken işlem ise, etkilerine göre oldukça basit bir yöntem olup, sadece, saçların yıkanmasının sonrasında, durulama suyuna bir fincan elma sirkesi konulmasından ibarettir.
Saç bakımının püf noktalarını araştıranların uygulayabilecekleri pratik bir yöntem ise, saçların hava almasını sağlamak adına, onları toplamak yerine, olabildiğince serbest bırakılmasının gerekliliğidir. Yaz aylarının sıcak günlerinde bunun uygulanması zor olabilse de, kış aylarında serbest bıraktığınız saçlarınız, ensenizin ısınmasına da yardımcı olabilir.
Saç bakımında diğer bir kural ise saç bakım ürünleri kullanırken ölçülü ve kaliteli ürünler tercih etmek.Saçınızın yapısına uygun kozmetik ürünler kullanmak.
Saç bakımında dikkat edilmesi gerekenler arasında yer alan bir diğer detay ise, saç kurutma makinesinin saçtan olabildiğince uzak tutulmasının gerekliliğidir. Bunun yanında saç şekillendirme adına kullanılan elektronik cihazların tamamının saçlarınıza zarar verdiğini, ve saç bakımında kullanılmaması gerektiğini belirtmeliyiz.
Saç bakımında nelere dikkat edilmeli diyenlerin, duş öncesinde saç diplerine zeytinyağı ile masaj yapmalarının gerekliliğini de belirtmeliyiz. Bu sayede saçların canlanması, ve daha parlak görünmesi durumu olanaklı olacaktır.
Saç uçlarının kırık olmasının önlenmesi adına ise yapılması gereken, duş sonrasında saç uçlarına nemlendirici krem uygulanması işlemidir. Şampuan seçiminde ise, saçların beslenmesi, canlanması, ve onarılması adına kullanımı önerilen bir ürünün tercih edilmesi gerektiği unutulmamalıdır. Kerastase ve loreal bu konuda oldukça başarılıdır.

Lütfen Giriş oturumuna katılın

REKLAM

Sayfa oluşturma zamanı: 0.284 saniye
Sistem Kunena Forum
Joomla SEF URLs by Artio